Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Canzonetta v Drážďanech
RNDr. Zdeněk BERGMAN
09.02.2018 16:03:47
Canzonetta v Drážďanech

8. února 2018 vycestoval náš pěvecký sbor do Němcka. Šlo o společný podnik se školou Evangelisches Kreuzgymnasium Dresden. Sbor absolvoval vystoupení pro seniory, návštěvu města, večerní koncert a samozřejmě spolupracoval s místním sborem. Studenti spolu konverzovali.

Vyjeli jsme brzy ráno, abychom už dopoledne mohli zazpívat seniorům. Poté jsme navštívili hostitele - Evangelisches Kreuzgymnasium. Prohlédli jsme si školu. Obdivovali jsme zejména krásnou budovu a velikost celého objektu. Pak jsme se vydali do města, abychom si poslechli Mozartovo Requeim v podání vyhlášeného drážďanského chlapeckého sboru. Prošli jsme si večerní Drážďany s velice zajímavým výkladem pana Lüderse.

Ve škole probíhal Den umění. Jeho součástí byla výstava mnoha krásných výtvarných prací studentů a také náš večerní koncert. Naše vystoupení se líbilo a i my jsme si ho moc užili. Ještě jsme si stihli popovídat s učiteli i studenty gymnázia a zhlédnout část vystoupení školního bandu. Unaveni, ale s dobrým pocitem jsme se vydali domů.

Děkujeme Canzonettě za skvělou reprezentaci školy v zahraničí. Děkuji též kolegyním: M. Loskotové, B. Bendové a I. Hornofové.

Canzonetta v těchto dnech opět přijímá studenty do všech hlasových skupin. Informace podá sbormistryně.

K. Martínková, foto I. Hornofová

Canzonetta v Dražďanech

Canzonetta v Dražďanech

Canzonetta v Dražďanech

Canzonetta v Dražďanech