Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Seminář v Žihli pokračuje
RNDr. Zdeněk BERGMAN
08.10.2017 14:53:15
Seminář v Žihli pokračuje

Ve čtvrtek 5. října 2017 večer nám přednášel Mgr. Jiří Přibyl z Přírodovědecké fakulty UJEP na téma Matematika a hudba, poté někteří soutěžili v deskových hrách a jiní trávili večer u mikroskopu a učili se rozlišovat textilní vlákna.

  V pátek 6. října jsme se rozjeli do plzeňské Techmanie. Kromě stálých expozic jsme zde mohli zhlédnout také 3D filmy. Mnozí si vyzkoušeli gyroskop a zůstali v Techmanii i na Noc vědců. Ty, co odjeli do Žihle dřív, čekaly přednášky RNDr. Zdeňka Moravce a doc. RNDr. Michala Varadyho Kosmická rizika a Kosmické smetí.
  V sobotu 7. října nám dopoledne přednášel Prof. RNDr. Julius Lukeš. V poutavé přednášce nám vysvětlil vývoj čtení lidského genomu a i to, že vědci mají přečtený genom mamuta či neandrtálce. Zmínil se také o lidských parazitech a s úsměvem nám vyprávěl, jak se pro účely vědy občas nechá záměrně infikovat nějakým parazitem.
  Na odpolední přednášce s Ing. Ondřejem Dudáčkem jsme byli seznámeni s metodami a přístroji využívanými v geomatice a Mgr. Zuzana Štauberová nám ukázala, jak lze vidět 3D. Večer byl pro zájemce o biologii také zajímavý. Pitvali totiž škrkavku prasečí.
  V rámci pobytu si studenti uspořádali turnaj v ping pongu a byla vyhlášena fotosoutěž.

Pavla Bergmanová

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Žihle 2017

Žihle 2017

Žihle 2017