Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Jak znáš Evropskou unii?
RNDr. Zdeněk BERGMAN
11.04.2017 14:31:15
Jak znáš Evropskou unii?

Ústecký kraj ve spolupráci s místopředsedou Evropského parlamentu JUDr. Pavlem Teličkou si pro Vás připravil znalostní kvíz o Evropské unii. Na vyplnění kvízu máte 25 dní. Poté kvízy vyhodnotíme a z těch správně vyplněných vylosujeme 15 týmů, které odměníme poznávacím zájezdem do Belgie ve dnech 30. 5. – 2. června 2017.

Soutěže se může zúčastnit každý student ve věku od 15 let řádně navštěvující střední školu v Ústeckém kraji, který nemá neomluvené hodiny a sníženou známku z chování. Soutěžní tým tvoří 3 studenti/studentky.

• Principem soutěže je správné vyplnění znalostního kvízu s otázkami o Evropské unii. Kvíz je umístěn na webových stránkách Ústeckého kraje zde. Všechny správně vyplněné kvízy se dostanou do slosování. Soutěží vždy týmy po 3 studentech. Tolerance chyb je 1. V případě více odeslaných kvízů jedním týmem se bude hodnotit první odeslaný.

• Výhra a její podmínky. Oceněno bude 45 výherců, tj. 15 soutěžních týmů po 3 studentech. Odměnou pro výherce je hrazený 5denní poznávací zájezd do Belgie ve dnech 30. 5. – 3. 6. 2017. Výhercům je hrazena doprava luxusním autobusem vč. všech poplatků, 3x ubytování v Lovani v třílůžkových pokojích v hotelu IBIS budget se snídaní formou švédských stolů, příspěvek na stravování podle celkové výše dotace z Evropského parlamentu, průvodce a pojištění léčebných výloh a odpovědnosti za škodu v zahraničí. Veškeré náklady na cestu a program jsou hrazeny z dotace Evropského parlamentu, která je podmíněna osobní účastí na akci a hlavně na povinné přednášce v Evropském parlamentu v Bruselu dne 31. 5. 2017.