Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Čipy
RNDr. Zdeněk BERGMAN
07.03.2017 16:39:17
Čipy

S výměnou oken jde v budově A ruku v ruce i výměna vchodových dveří. V těch nových je elektrický zámek ovládaný elektronickým systémem. Dveře se otevřou jen po přiložení čipu a kontrole oprávněnosti vstupu jeho majitele. Oktaváni a kvartáni, kteří na svých studijních průkazech čip nemají, musejí chodit přes vrátnici.

Případně si také mohou přijít do sekretariátu zaregistrovat svůj jiný čip - např. ze školní jídelny nebo od dveří od paneláku. Paní Hyklová pak k danému čipu přiřadí žákovská práva na otvírání dveří.

Všichni ostatní žáci pak mohou čipem na svém studijním průkazu otvírat dveře do kolárny kdykoliv ve stanovené době dané obdobím školního vyučování. Ve všední dny vám čip otevře dveře až do 18:00 - výjimkou je pátek, kdy to je jen do 17:00.

Do konce tohoto školního roku není nutné, aby se každý žák při příchodu a odchodu zaregistroval - tedy přiložil svůj čip ke čtečce. Jinými slovy: Nevadí, když jeden žák dveře otevře a projde deset dalších žáků. Evidenci docházky elektronickým systémem budeme důsledně uplatňovat až od září 2017.